Rozwiązanie

Popularnie polecane metody walki z potem to:

  • Wzmożona higiena osobista: Ponieważ dopiero po rozłożeniu przez bakterie żyjące na powierzchni skóry pot wydziela nieprzyjemny zapach, częste kąpiele usuwające pot i elementy naskórka ulegające rozkładowi częściowo eliminują nieprzyjemne objawy.
  • Antyperspirant: Przeznaczone do stosowania miejscowego, antyperspiranty ograniczają działalność gruczołów potowych, poprzez blokowanie przewodów potonośnych.
  • Odpowiedni ubiór: Wskazane jest noszenie ubrań oraz obuwia wykonanych z naturalnych, przewiewnych materiałów. Ponadto w okresie wiosenno-letnim należy je możliwie często zmieniać.
  • Unikanie potraw i napojów powodujących wzmożone wydzielanie potu: Substancje takie, jak kawa, herbata, alkohol i pikantne potrawy, mogą wpływać na większą ilość wydzielanego potu. Ponieważ jest to kwestia indywidualna, osoby, które zaobserwowały zależności pomiędzy spożywaniem określonych potraw, a potliwością, powinny ich unikać.
  • Redukowanie stresu: Silne emocje to kolejny bodziec wywołujący pocenie. W miarę możliwości wskazane jest jego redukowanie.

Dostępnym dla każdego, a jednocześnie nowatorskim rozwiązaniem w walce z nieprzyjemnymi objawami pocenia się jest działający kompleksowo Perspiblock. Kompozycja zawartych w nim składników nie tylko przyczynia się do utrzymania prawidłowego procesu pocenia się (szałwia lekarska), ale również pomaga zachować spokój w sytuacjach stresowych (melisa).

Osoby, dla których problem pocenia jest wyjątkowo uciążliwy, mogą sięgnąć po specjalnie dla nich stworzony Perspiblock forte o 2x silniejszym składzie.